Sadzenie lasu w Nadleśnictwie Bełchatów
Opublikowano: 05.05.2016

Autor: Wiesław Gołębiewski

Pochmurna pogoda i przelotne opady deszczu to idealne warunki do sadzenia lasu. W sobotę 9 kwietnia, doskonale wykorzystali to członkowie łódzkiego oddziału PTL, wspierani przez grupę bełchatowskich leśników, studentów i gości. Wspólnymi siłami odnowili powierzchnię zrębową w Leśnictwie Kluki, przy drodze prowadzącej do Parzna. Na przygotowanym w bruzdy terenie, uczestnicy z zapałem rozpoczęli sadzenie jednorocznej sosny. Nad porządkiem czuwał Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów Jarosław Zając wraz z miejscowym leśniczym.

    


Sobotnia akcja była dla leśników znakomitą okazją do przypomnienia sobie techniki sadzenia, a dla pozostałych uczestników do nabycia nowych umiejętności. W dobrym towarzystwie czas płynie szybciej, dlatego po kilku godzinach zadanie zostało wykonane. Teraz sadzonki będą mieć co najmniej sto lat na rozwój i pokazanie swojego piękna.
 
Uwieńczeniem wspólnego sadzenia lasu był gorący posiłek w izbie edukacji ekologicznej w szkółce Borowiny. I tak z popularnym powiedzeniem ,,przyjemne z pożytecznym" po twórczej pracy w miłej atmosferze zakończyło się kolejne spotkanie członków PTL. Akcja ,,100 milionów drzew do 2017 roku"
Opublikowano: 05.05.2016

Autor: Beata Lewandowska

20 kwietnia 2016 r. Nadleśnictwo Skierniewice oraz Polskie Towarzystwo Leśne wzięło udział w akcji ,,100 milionów drzew do 2017 roku". Inicjatorem przedsięwzięcia jest organizacja ENO Programme Association z Finlandii. Celem akcji jest sadzenie drzew przez dzieci, młodzież, instytucje i wolontariuszy.


Nadleśnictwo Skierniewice zorganizowało sadzenie w oddziale 200 f na terenie Leśnictwa Grabina. Powierzchnię 0,36 ha obsadzono blisko czteroma tysiącami jednorocznych sosen. W sadzeniu uprawy udział wzięła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego mi. Bolesława Prusa w Skierniewicach, Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach, strażacy z PSP w Skierniewicach oraz pracownicy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.
W bieżącym roku Nadleśnictwo Skierniwice, na powierzchni 183 ha, posadziło ponad 1 600 000 drzew i krzewów.


Nowa witryna internetowa Oddziału
Opublikowano: 08.11.2015

Od listopada 2015 znajdziecie nas w internecie w nowej odsłonie. Zachęcamy członków Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Łodzi do współtworzenia działu "Aktualności". Przesyłajcie nam informacje dotyczące działalności "Pro Bono Silvae -dla dobra lasu".


Mamy nadzieję, że internauci znajdą na łamach tej witryny wiele ciekawych informacji. W menu "Nasz oddział" znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące naszego Oddziału PTL. Można z tego miejsca również pobrać deklarację członkowską.